TRENRU
İnoksia

İnoksia

İnoksia:

Inoksia | Bilgi

Standart

:

TS EN 442 - 2

Malzeme Yapısı

:

St34-2 / St37

Yüzey İşlemi

:

Radyatörünüz modern tesislerimizde el değmeden yüzey temizleme + fosfatlama ardından elektrostatik toz boya ile kaplanarak 200 °C de fırınlanmıştır.

Renk

:

RAL E3503I INOX 

Çalışma Basıncı

:

9 Bar

Kalite Standardı

:

TS EN ISO 9001 2000

Yükseklikler

:

650 – 800 – 1000 – 1250 – 1700

Uzunluklar

:

500

Su Sıcaklığı

:

0°C – 120°C

PH Değeri

:

JEOTERMAL VE KUYU SULARINDAN JEOTERMAL ve KUYU SULARINDAN TAKVİYE EDİLEN RADYATÖR ISITMA SULARI; ph; min. 9.5, maks. 11.5 toplam sertlik: maks. 30 ppm. CaCO3 toplam alkalinite: 300 -700 ppm CaCO3, oksijen: 0 (sıfır) olmalıdır. Çözüm için; oksijen giderici, ph düzenleyici veya kısmi sertlik giderici kimyasallar kullanılabilir. Bu konuda daha geniş bilgi için bizi arayınız.

Garanti

:

10 Yıl 

Marka

:

MASTAŞ


ZARİF ve KONFORLU
İnoksia, zarif tasarımı ve rengi ile ideal görselliği, güçlü ısı verimiyle ise konforu mekanlara getiriyor.
Inoksia'nın farklı renk alternatifleri için bizimle irtibata geçin.
 
Neden Mastaş Havlu Radyatörleri tercih etmelisiniz ?

Mastaş Havlu Radyatör serileri, farklı model ve renk seçenekleri ile mekanlara değer katar.

Yatay borular havlu ve bornozların kolayca asılması için ideal bir yapıdadır.

Mastaş havlu ısıtıcıları verimli ısıtma ve kurutma kolaylığı sağlar.

Havlu ısıtıcılar paslanmaya, boya dökülmesine ve korozyana karşı son derece dayanıklıdır.

Mastaş havlu radyatörlerde malzeme kalınlığı mukayese edilebilir ürünlere göre yüksek değerdedir.

Blu, Blu Oniks, Pia, Pia Oniks ve dekoratif havlu radyatörlerde dikey borular 1,5 mm et kalınlığına yatay borular ise 1,20 mm et kalınlığına sahiptir.

Krom havlu radyatörlerde bu değerler dikey borularda 1,5 mm, yatay borularda ise 1,00 mm dir.

Krom ürünler hariç tüm ürünler düz ve kavisli modellerden oluşur.
 
Doğru Isıtıcı Seçimi
Havlu ısıtıcılar farklı tasarımlarla tüketicinin karşısına çıkar. Hangi tasarımda ürünü seçerseniz seçin, göz önünde bulundurulması gereken husus banyonuzun ya da mutfağınızın hangi tarzda bulunduğu ve ihtiyacın ne olduğudur.

Banyonuzun ya da mutfağınızın dekorasyonunun klasik ya da modern çizgilerde olması, havlu ısıtıcınızın model seçimini etkiler. Isıtıcı seçiminde bir diğer önemli husus da ısıtıcıların ortamın nemini alması ve kurutacağınız eşyanın bakteri ve küf oluşumunu engelleyecek güce ve kurutma özelliğine sahip olmasıdır.

Mastaş havlu ısıtıcılar, havlularınızın kuru, banyonuzun nemden uzak kalmasını sağlarlar.

Renk faktörü, banyonuza uygun radyatör seçiminde bir başka önemli etkendir. Tercih edilecek havlu ısıtıcı, banyonuzun renkleriyle uyumlu olmalıdır.

Mastaş Havlu ısıtıcılar, farklı tasarım ve büyüklüklerde üretilebilen beyaz ve inoks renk seçenekleri ile geniş bir seçim imkanı sunar. Ayrıca krom modelleriyle de farklı ısıtma güçlerinde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Özel renk ve farklı modellerde ürün seçenekleri için satış departmanımızla bağlantı kurabilirsiniz.

Havlu Radyatör Montaj ve Kullanma Talimatı
1. Banyo ve mutfakların her türlü boya ve badana işleri bitirilmeden havlu radyatör üzerindeki naylon ambalaj açılmamalıdır.
2. İstifleme, rutubetsiz bir ortamda radyatör ambalajları açılmadan en fazla 15 adedi üst üste gelecek şekilde yapılmalıdır.
3. Ambalaj içindeki montaj malzemeleri ve bağlantı elemanları, boyasına zarar vermeyecek şekilde naylon ambalaj kesilerek alınmalıdır.
4. Taşıma ve montaj sırasında radyatörler darbe ve çarpmalara karşı korunmalıdır.
5. Duvar bağlantıları, radyatör düzgün duracak ve içine dolan suyu güvenle taşıyacak şekilde sağlam olarak yapılmalıdır. Diklik ve paralellik kontrolleri için su terazisi kullanılmalıdır.
6. Havlu radyatörlerin montaj ve sızdırmazlık su testi, bu işi yapmaya yetkili ve bilgili ustalarca yapılmalıdır.
7. Montaj esnasında su bağlantı elemanlarının aşırı sıkılması radyatörün hasar görmesine, dolayısıyla su kaçaklarına sebep olur.
8. Radyatörler TS EN 442/1-2 ve ISO 9001:2008 kalite yönetim standardına göre üretilmiştir. Maksimum çalışma basıncı 9 bar, maksimum çalışma sıcaklığı: 120 ºC.
9. Havlu radyatörünüzü kombi ve kazan bağlantısı yapılmadan direkt şebeke suyu ile test etmek isterseniz, basınç kontrol valfı kullanınız.
Ancak sudaki basınç yükselmelerine karşı, tesisatınızı kesinlikle şebeke suyuna doğrudan bağlamayınız.
10. Radyatörünüzün içinden sizi rahatsız edici su sesi gelmemesi için; su giriş vanası, su çıkış vanasına eşit veya biraz daha fazla açık konumda olmalıdır.
11. Radyatörler kesinlikle susuz bırakılmamalıdır. Susuz kalan radyatörler korozyon etkisi nedeniyle delinirler. Ayrıca radyatör suyunu sık sık değiştirmek, her seferinde yeni oksijen doldurmak demek olduğundan korozyonun (paslanma) hızlanmasına, dolayısıyla radyatörün erken delinmesine sebep olur.
12. Radyatörün üzerini tamamen kapatmayınız. Bu durumun havlu radyatördeki hava dolaşımını olumsuz etkileyerek ısıtma gücünü azaltacağını unutmayınız.
13. Isınma yetersizliğine, korozyon etkisine ve su sesine maruz kalmamanız için; ısıtma suyunda meydana gelen hava, havlu radyatör üzerindeki purjörlü tapadan uygun bir anahtar veya tornavida vasıtası ile dışarı atılmalıdır.
14. Radyatör yüzeyini nemli bir bez ile siliniz. Herhangi bir kimyasal temizlik maddesi kullanmayınız.
15. Radyatörünüzden en yüksek verimi almak için kombi ve kazanların kullanma talimatında belirtilen tesisat basınçlarına uyunuz.
16. Kalorifer tesisatınızı ve dolayısıyla radyatörünüzü kışın donmaya karşı korumak için sistemde su sirkülasyonun devam etmesi gerekmektedir. Bu sayede, pompanın çalışması ile sistem sürekli olarak sıcak su ile besleneceğinden donma tehlikesi önlenir. Soğuk iklimlerde donmaya karşı, geceleri ve hafta sonları çalıştırılmayan okul, işyerleri gibi binalarda sirkülasyon pompası devamlı çalıştırılmalıdır.
17. Jeotermal ve kuyu sularından takviye edilen radyatör ısıtma suları ph min: 9,5 – maks: 11,5 toplam sertlik: maks: 30ppm. Toplam alkalinite 300-700 ppm CaCo3, Oksijen: 0 (sıfır) olmalıdır. Çözüm için: Oksijen giderici, pH düzenleyici veya kısmi sertlik giderici kimyasallar kullanılabilir.

havlu radyatör, havlupan, banyo panel radyatörü, banyo peteği, panel radyatör üreticisi, kalorifer peteği, petek, petek üreticisi, türk malı, yerli üretim, %100 türk malı, %100 yerli üretim, yüzde 100 türk malı, yüzde 100 yerli üretim, yüzde yüz türk malı, yüzde yüz yerli üretim

  • İnoksia
  • İnoksia
  • İnoksia

İnoksia | Radyatör Tipleri

 

İnoksia | Isı Çıkışları ve Ağırlık
   

 

Tip

Uzunluk(mm)        C

Yükseklik(mm)       H

Montaj Ölçüleri

A (mm)

B (mm)

INOKSIA

500

650

370

500

INOKSIA

500

800

370

650

INOKSIA

500

1000

370

850

INOKSIA

500

1250

370

1100

INOKSIA

500

1700

370

1550

INOKSIA

600

650

470

500

INOKSIA

600

800

470

650

INOKSIA

600

1000

470

850

INOKSIA

600

1250

470

1100

INOKSIA

600

1700

470

1550

INOKSIA

750

800

620

650

INOKSIA

750

1000

620

850

INOKSIA

750

1250

620

1100

INOKSIA

750

1700

620

1550

 
 

 

 

İnoksia | Bağlantı Şekilleri

 

 
İnoksia | Montaj Şekilleri

İnoksia | Garanti

1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 10 yıldır.

2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır.

3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.
Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı
veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 gün içerisinde giderilememesi halinde imalatçı
imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

4. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça
bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
- Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması
veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının
yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
- Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
- Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya
imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamiri mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın
ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.

6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.